113kw

Tekway camp 2 - video report by Freaxfilm

Freaxfilm je „visuální duo“ jehož členy jsem já, a můj kamarád Berry.

15/6 – 17/6 tekk.acid.breakbeat.dnb summer festival TEKWAYCAMP 2007.

Kristina Weiserová | Visual art, Film | 2045x

Dos5 ?! (6 min.videofilm, 2004)

obrazek Krátký videosnímek, symbolicky popisující dospívání české dívky (neříkám, že moje). Je rozdělen do kapitol, a podle ohlasů, zcela nejlepší je na něm hudba. Převážně se jedná o duo Krushed & Sorted – album „Acid Made Me Do It“ (pocházejí z JAR).

Kristina Weiserová | Visual art, Film | 432x

Jeden svět Člověka v tísni – proč a jak

informace o festivalu a jeho pořadatelích, jak a proč vznikl projekt filmového festivalu, pořádaného humanitární organizací; krátké zhodnocení národních evropských dokumentaristických „škol“; informace o nejprestižnějších cenách, předaných během festivalu


Kristina Weiserová | Film | 1434x

Filmy nejsou zadarmo!

film neni zadara

Logo kampaně

Zpráva z tiskové konference – neoficiální

Náš příchod na tiskovou konferenci, zahájení a proslov zástupců České protipirátské unie (ČPU) www.cpufilm.cz o důvodech přípravy, způsobu probíhání kampaně „Filmy nejsou zadarmo“ www.filmynejsouzadarmo.cz, seznámení s problémem trestné činnosti, široce rozšířené mezi českou veřejností, proslov filmových tvůrců o vlastních zkušenostech, otázky novinářů.

Kristina Weiserová | Film | 672x

Renesanční člověk 3.tisíciletí aneb 3v1

http://syxra.cz

Muž, z Prahy, narozený roku 1980. Od 6 let se zabývá počítači. Stopa jeho aktivit se jako tenká červená linie táhne napříč různými odvětví moderní kultury – kultury 3.tisíciletí, kultury počítačů. Jeho jedinečnost je způsobena také tím, že jako aktivní a kreativní umělec se angažuje defacto již od svých 14 let – čímž získal velký náskok před svými vrstevníky.
Matěj Syxra (vl.jménem Sychra), alias Igraczech, page42, či hpnvsn. Převážnou část toho, co dnes umí se naučil sám – díky vlastní píli a zájmu. Při osobním setkání silně převládá (jako ostatně u všech z generace poznamenané zbytky „socialistického školství“) vjem, že je až přehnaně skromný. Většinu dne dělá víc věcí najednou – na několika počítačích. Živí se prací, která ho baví, je zároveň jeho koníčkem. V současnosti existuje jen málo povolání, při kterých by člověk nepracoval na počítači. Málokdo však z něj umí „vymáčknout“ tolik rozmanité umělecké tvorby, jako právě Matěj Sychra.
Ochutnejte „to nej“ z našeho rozsáhlého, témeř 5 hodinového rozhovoru, uskutečněného v kanceláři budovy firmy Cinemax, za šerosvitu obrazovek řady „kompjůtrů“…


K.W.: Odkud pocházíš, jaké byly tvoje začátky a ranné mládí?

M.S.: Jsem z Vinohrad, mám bratra, a část dětství jsem strávil na chatě v Orlických horách – vesnice Říčky. Rodiče nejsou umělci, ale v rodině mám akademické malíře Vladimíra Sychru a Jarmilu Zábranskou – je možné, že jsem po nich zdědil nějaké sklony.
S počítačem jsem se poprvé setkal v 6 letech, v práci u otce. Od 9 let mám počítač doma. Nikdy mne příliš nebavilo hrát na počítačích hry – přišlo mi to jako ztráta času.
Jedna z prvních věcí, které mne zajímali, byla typografie – zkoušel jsem z primitivních počítačů vymáčknout co nejvíce typů písma. Od 12 let jsem dělal pro různé lidi poradce při práci s počítačem – jelikož v té době nebylo uživatelské rozhraní tak „blbuvzdorné“ jako u operačního systému Windows95 a dalších. Do 15 let jsem chodil do hudebky – hrát na kytaru. Mám maturitu z průmyslovky.


Matěj at work

Kristina Weiserová | Pouč se | 69x

Pokračuj: 1-5 6-10 11-15