113kw

Renesanční člověk 3.tisíciletí aneb 3v1

http://syxra.cz

Muž, z Prahy, narozený roku 1980. Od 6 let se zabývá počítači. Stopa jeho aktivit se jako tenká červená linie táhne napříč různými odvětví moderní kultury – kultury 3.tisíciletí, kultury počítačů. Jeho jedinečnost je způsobena také tím, že jako aktivní a kreativní umělec se angažuje defacto již od svých 14 let – čímž získal velký náskok před svými vrstevníky.
Matěj Syxra (vl.jménem Sychra), alias Igraczech, page42, či hpnvsn. Převážnou část toho, co dnes umí se naučil sám – díky vlastní píli a zájmu. Při osobním setkání silně převládá (jako ostatně u všech z generace poznamenané zbytky „socialistického školství“) vjem, že je až přehnaně skromný. Většinu dne dělá víc věcí najednou – na několika počítačích. Živí se prací, která ho baví, je zároveň jeho koníčkem. V současnosti existuje jen málo povolání, při kterých by člověk nepracoval na počítači. Málokdo však z něj umí „vymáčknout“ tolik rozmanité umělecké tvorby, jako právě Matěj Sychra.
Ochutnejte „to nej“ z našeho rozsáhlého, témeř 5 hodinového rozhovoru, uskutečněného v kanceláři budovy firmy Cinemax, za šerosvitu obrazovek řady „kompjůtrů“…


K.W.: Odkud pocházíš, jaké byly tvoje začátky a ranné mládí?

M.S.: Jsem z Vinohrad, mám bratra, a část dětství jsem strávil na chatě v Orlických horách – vesnice Říčky. Rodiče nejsou umělci, ale v rodině mám akademické malíře Vladimíra Sychru a Jarmilu Zábranskou – je možné, že jsem po nich zdědil nějaké sklony.
S počítačem jsem se poprvé setkal v 6 letech, v práci u otce. Od 9 let mám počítač doma. Nikdy mne příliš nebavilo hrát na počítačích hry – přišlo mi to jako ztráta času.
Jedna z prvních věcí, které mne zajímali, byla typografie – zkoušel jsem z primitivních počítačů vymáčknout co nejvíce typů písma. Od 12 let jsem dělal pro různé lidi poradce při práci s počítačem – jelikož v té době nebylo uživatelské rozhraní tak „blbuvzdorné“ jako u operačního systému Windows95 a dalších. Do 15 let jsem chodil do hudebky – hrát na kytaru. Mám maturitu z průmyslovky.


Matěj at work

Matěj – grafik – průkopník moderního designu

K.W.: Pro svou grafickou tvorbu používáš pseudonym „page42, p42“. Proč?

M.S.: Značka „page42“ je podle Douglase Adamse, strana 42 jako odpověď na otázku po smyslu života. Page42 jsem byl vždycky já a někdo, poslední dobou já a nikdo. Spolupracoval jsem v minulosti s lidmi, kteří se snaží dělat grafiku na úrovni. Beru to tak, že lidé, kteří se o grafiku a design nezajímají, si značky ani nevšimnou a považují ji za nějaký prvek, a lidé které to zajímá a znají mne, si řeknou – áá, p42, tak to je jasné.

K.W.: Nemohu se nezeptat – v čem ty vidíš smysl života?

M.S.: Najít si něco, v čem člověk může být užitečný, aby se tím mohl živit. Aby také měl čas dělat něco, co ho baví, pokud možno aby to bylo to samý. Někdy, když je toho, co člověka baví a chce a může dělat, víc najednou, tak je možná lepší se držet jednoho kopyta. Což já nedělám, nebo alespoň se mi zatím moc nedaří omezit svoje aktivity jen na jednu věc.

K.W.: Jak jsi začínal s grafikou, a kde všude jsi pracoval.

M.S.: Do roku 1994 jsem dělal nějaké drobnosti, černobílé atp.
První barevnou zakázkou byl obal na CD na CD „Pálivý kameny“ pro zpěvačku Áju, které tehdy produkoval Honza Černý (Studio Žentour). Od roku 1994 jsem působil v časopise Alert (o platformě Atari a později Macintosh) jako zástupce šéfredaktora a designér. Pak přišla nabídka dělat celkový design pro LEVEL (http://level.cz), od r.1998 jsem tam 4 roky pracoval, jako Page42. Dále jsem se podílel na periodikách Score, Chip, PC Dealer, Playstation Magazín, Ultram:x, Filter… .
Díky mému, již od ranných dětských let trvajícímu, zájmu o typografii (defacto jsem se přirozeně seznámil s celým vývojem typografického oboru v počítačové éře – od prvních primitivních programů na sazbu až po dnešní komplexní předtiskové systémy) jsem často vyzýván, abych počeštil zahraniční druhy písem, které jsou následně využity sazeči.
Po zaměstnání v redakci Levelu jsem byl několik let „na volné noze“, a spolupracoval s externími klienty. Od prosince 2006 nastupuji oficiální stálou práci pro Cinemax (http://cinemax.cz) (interní projekty, grafika, PR atd.). Chci svoje schopnosti využívat jen pro svou „domovskou“ firmu, ne pro lidi z ulice a konkurenci na trhu.
Jsem grafik a typograf – samouk, nikdy jsem tyto obory nestudoval, pouze jsem si načetl literaturu doporučenou studujícími kamarády – grafiky.

K.W.: Nebojím se tě označit za průkopníka moderního designu, který hodně ovlivnil dnešní grafickou scénu (zřejmě také díky tvému časnému tvůrčímu nástupu). Jak bys tuto tezi komentoval?

M.S.: Je pravdou, že často někde zahlédnu jak mne někdo jakoby „vykrádá“. Faktem zůstává, že i já jsem se svého času inspiroval jinde, většinou v zahraničních časopisech, které se sem tehdy nedostaly. Snažil jsem se pochytit to nejlepší, co jsem kde viděl, a ještě to vylepšit, abych z toho měl také nějakou radost.

K.W.: Kromě designu či typografie pro tisková media, jaké další grafické tvorbě se věnuješ?

M.S.: Asi od roku 1999 dělám letáky/plakáty na hudební akce a festivaly, což jsem dělal dříve hodně, ale poslední dobou mi docházejí nápady. Dále dělám i jednodušší práce, jako třeba české manuály ke hrám, různé příručky a informační brožurky atp.
Zabývám se také tzv. „corporate identity“, což mne nyní dost baví. Navrhuji pro firmu vzhled všeho možného, od samotného loga firmy, přes potisky aut, propisky, dopisní papíry, vzhled webových stránek, prostě celou image firmy.

K.W.: Zajímavá je tvá spolupráce s Pavlem Smetanou. Na webových stránkách jeho projektů vidím silný podíl tvojí tvorby. Co bys k tomu řekl?

M.S.: Pan Smetana je ředitelem centra CIANT (http://ciant.cz), což je nevládní nezisková organizace působící na mezinárodní úrovni v kulturní, vzdělávací a výzkumné oblasti spojené s novými technologiemi. Projekt, při němž jsme se v podstatě seznámili, bylo EnterMultimediale (http://entermultimediale.cz), první mezinárodní festival umění a nových technologií v České republice, konaný v datech 31. května – 3. června 2000 v Praze. Připravil jsem tehdy kompletní design knižního katalogu, a celkový styl akce. Spolupracoval jsem i na dalším, EnterMultimediale 2, a zde musím zmínit Jana Moravce jako velice schopného grafika a kooperátora. Tyto akce jsou defacto výstavy všemožných (především počítačových) technologií, se kterými se dá vytvářet nové multimediální umění.
Naše poslední spolupráce se týkala výstavy TransGenesis & BioArt (http://transgenesis.cz), pořádané v rámci Týdnu Vědy a Techniky Akademie věd ČR. Jednoduše řečeno jde o propojování živočichů a moderních technologií. K tomuto projektu jsem také dělal celkový design.


Matěj – veterán počítačových her

K.W.: Ty a počítačové hry – přestože jejich hraní považuješ za ztrátu času, jsi v českém prostředí významným činitelem. Jak to?

M.S.: V roce 1994, kdy jsem pracoval v redakci Alertu a pro firmu JRC, jsem se seznámil s Markem Nepožitkem (tehdy studoval ekonomku). Jako mladíci jsme si usmysleli, že bychom jednou chtěli mít grafické studio. Někdy v budoucnu, svoje vlastní. Postupně se utvořil tým lidí, vydali jsme první hru a dnes tady v těch prostorách s tebou sedím. Z názvu Cybernetic Cinema vznikl Cinemax – a to je dnes vlastně celé jedno patro kanceláří. V budoucnu se kromě stávajícího počeštování cizích her chceme věnovat především vývoji nových, vlastních.

K.W.: Jak se podepisuješ při práci s herními vývojáři?

M.S.: Matěj Syxra. Trochu jsem si umělecky pozměnil své pravé příjmení Sychra, aby se to nepletlo s otcem, bratrem nebo dalšími jmenovci.

K.W.: Na jakých hrách konkrétně jsi se podílel, a čím.

M.S.: V rámci firemních projektu Cinemax, dělám zvuky, český dabing, nebo celá zvuková prostředí, celková ozvučení postav a ruchy. Dříve jsem dělal i modelovaní a textury, ale na to nyní máme jiné zaměstnance, čili nemusím již dělat všechno „zaplaťpánbůh“. Nejsem programátor, věnuji se jen webprogramovaní – web, php a flash. V hrách tedy dělám převážně grafiku, např. prostředí do hry „Arcon“ (strategická střílečka), jenž by měla brzo vyjít.
Podílel jsem se v počátcích na vývoji „Operation Flashpoint“, vůbec první náš projekt byl „Nodus Domini“, bohužel zůstal nedokončen, jelikož nebyly peníze ani čas. Kromě ruchů dělám ke hrám často také grafiku kolem, jako např. ke hře „Ve stínu havrana“, kde mám na svědomí vzhled krabice, manuály atd. – některé jsem celé sám i překládal. Zmíním ještě hru „Inkvizitor“, zde mám spolu s dj Touchwoodem na svědomí kompletně celé nazvučení.


Matěj – hudebník a světelný party – mocnář

K.W.: Nyní se dostáváme ke třetímu velkému poli tvé působnosti. Dj Igraczech a HPNVSN. Nejprve mi vysvětli původ svého hudebního pseudonymu.

M.S.: Igráček, to vzniklo, když u mne dělal Tomáš Forejt grafika na Levelu. Jeho tehdejší přítelkyně jen tak zničehonic plácla, že jsem ten panáček igráček, a už to prostě nějak zůstalo a začlo se to používat. Teď už s tím nic neudělám. Nebo jako můžu s tím dělat leccos, ale k čemu mi to bude…

K.W.: Hudba a ty – jak to začalo…

M.S.: Od 1.třídy do 15 let jsem hrál na kytaru u pana prof. Kosa v lidušce. Pak dlouho nic. Časem jsem začal poslouchat Radio Golem, následně Radio 1, a tak jsem se dostal k drum´n´bassu, což mne začalo dost zajímat. No a někdy v roce 1999, když jsem skončil průmyslovku jsem začal znovu dělat na počítači hudbu. Znovu to nějak zkoušet. Také jsem navštěvoval v DJschool pokročilý kurs, ve kterém mne učil Standa Zíma (dj, moderátor Radia 1). Dělat hudbu na počítačích jsem zkoušel už mnohem dříve, na starém STčku, ale to dopadalo tragicky. Chvíli trvalo než ten počítač jakoby dorostl. Já měl v hlavě jasnou představu co chci udělat, ale počítač to neuměl, nebo bylo zbytečně náročné to udělat. V dnešní době je tento deficit pryč, a mne tvorba hudby pomocí počítače zcela vyhovuje.

K.W.: Do současné doby jsi vydal úctyhodných 5 alb. Spoluvlastníš hudební vydavatelství. Co bys ještě dodal k výčtu svých hudebních počinů?

M.S.: Pod jménem dj Igraczech jsem vydal singl na vinylu a 5 alb. Něco mi vyšlo na pár kompilacích, zbytek je na internetu ke stažení. Já radši moc nevydávám, protože nechci zahltit trh odpadky, a většinu toho co udělám zprvu nepovažuji za dost kvalitní. S mírou a opatrně s vydáváním.
S dj Touchwoodem vlastním label Kaktusrecordings (http://kaktusrecordings.org) – ten byl dočasně hybernován kvůli nedostatku peněz, ale na Vánoce vyšlo nové album. Jako dj jsem již hrál v minimálně stovce klubů po celé ČR. Pravidelně hraji v pražském oldschool klubu Punto Azul, minimálně každý měsíc 1× tam máme s dj Touchwoodem noc s názvem „Hyperfunk“, většinou poslední čtvrtek v měsíci.

K.W.: S kým kromě dj Touchwooda jsi nějak významněji spolupracoval?

M.S.: S dj Marvelem (Vancouver, Kanada) tvoříme autorské duo Edgestatika. Vždycky když přijede do Prahy se sejdeme ve studiu, vezmeme si k sobě oba své počítače (kde máme např.nevydané tracky atd.) a tvoříme – jak říká Marvel „now, we´re cooking“. Pokoušeli jsme se spolupracovat i přes internet, ale to moc nejde, přece jen je lepší, když se fyzicky sejdeme.
Déle než rok připravujeme v klubu Cross spolu s Matthewem Polardem – MatKore (původem Angličan, bydlí v Praze se ženou a dětmi) akce Digital Penetration. Matthew využil svoje kontakty, aby přivezl dje z Anglie sem. Zatím to hezky fungovalo, bohužel poslední dobou se vyskytly nějaké neshody, a další DP se již asi v Crossu konat nebude. K těmto akcím jsem dělal design letáků, světla už ne. Také jsem na nich pravidelně hrával.

K.W.: Měla jsem možnost tě vidět při živém vystoupení a v tvém případě rozhodně nejde jen o pouštění desek, ty přímo v reálném čase vytváříš nové rytmy a melodie. Jak bys popsal jedinečný hudební styl, který hraješ?

M.S.: Narozdíl od většiny djs používám kromě gramofonů hlavně notebook. Jde o způsob, kdy pomocí gramofonů ovládám to, co hraje z počítače. Nebo to kombinuji, případně hraji jen z počítače – podle toho, jakou mám náladu, nebo jak se to hodí. Stylově se většinou vejdu do známé škatulky drum’n’bass / breakbeat.

K.W.: Zkratka HPNVSN je dobře známa návštěvníkům parties. Několik let se objevovala na line-upech těch nejzajímavějších akcí, často s účastí zahraničních hudebníků. Co ty s tím máš společného?

M.S.: HPNVSN znamená Hypnovision. Hypnovision jsem tvořil já a Vladimír Dolejš, s kterým jsem se seznámil v DJschool. Vláďa byl tehdy šéfem DJschool. S Vláďou jsme tvořili osvětlovačskou partičku. Zároveň jsme vozili dje různě po republice, já jsem si na akcích samozřejmě také vždycky zahrál, ale hlavně jsme k tomu dělali i světla. Světla odpovídaly druhu a smyslu temnějších drum´n´bass parties, ne aby tam byly světla jako na diskotéce. Trochu se o nás rozkřiklo, takže jsme pak začli dělat i v klubu Roxy, kde jsme pravidelně svítili akce Bush a Breaksome. Podstatou naší osvětlovačské práce je, že světla reagují na hudbu. Já, jenž přeci jen mám jisté hudební zkušenosti, dokážu lépe ovládat světla vzhledem k tomu, co se děje na stage, než technici, kteří k tomu přistupují jen jako ke své každodenní práci. S HPNVSN jsme začali asi v roce 2000, a dělali jsme to tak 3 – 4 roky. Pak mne to přestalo bavit, nechtěl jsem to dělat jako práci, a tak už se tomu nevěnuji.


Matěj při práci

Matěj zblízka

K.W.: Ty se v podstatě celý život zabýváš jen tím, co tě baví. Živíš se svými koníčky.

M.S.: No, snažím se. Ne vždycky mne to ale baví tak dlouho jak je potřeba (smích). Ale hudba je pro mne pouze koníčkem, a rozhodně se s ní nechci živit. Už by pro mne přestala být zábavou a stala se nutností, tím, do čeho se nutíš z povinnosti. Moje práce je grafika. Grafiku dělám jakožto komerční zakázky. Párkrát jsem dělal něco i jen tak, zvláště dříve jsem se věnoval i volné grafické tvorbě, ale většinou se grafikou živím.

K.W.: Má další otázka se týká tvých plánů do budoucna, tvých cílů, čeho by jsi chtěl ještě dosáhnout.

M.S.: Máme rozdělaný design dalšího, nového časopisu, což je zatím tajné, takže víc informací ti bohužel nemohu sdělit. Také chci víc fungovat zpátky ve firmě Cinemax, udělám možná hudbu k nějaké hře, i když nevím, s hudbou bych byl opatrný, ale zvuky určitě.

K.W: Kdyby jsi si mohl vybrat jakoukoliv osobnost z historie, s kterou by ses chtěl potkat, popovídat si s ní a poznat jí, koho?

Po dlouhé rozvaze M.S. odpovídá: Tak asi s Newtonem, s Einsteinem a Stephenem Hawkingem. Z Čechů zřejmě se Zdeňkem Svěrákem a Václavem Havlem.

K.W.: Máš nějaké své životní heslo, motto?

M.S.: Ticho. Leckdy. A tma.
Obzvlášť tma je hodně důležitá věc. Když jsem dělal v HPNVSN osvětlovače, tak jsme tmu hodně často používali, a byla náš spojenec. Bez tmy není světla. Jeden z nejdůležitějších nástrojů osvětlovače není světlo, (jak by si mohl leckdo odtušit), ale tma!

K.W.: Oblíbený spisovatel, film, jídlo a pití?

M.S.: Spisovatel zcela jistě Umberto Eco. Film nevím, to se mění dle toho, co je zrovna ke stažení na internetu. Asi „Twin Peaks“ bych uvedl jako oblíbený seriál. Přes jídlo moc nejsem. Možná tak řízek s bramborovou kaší. A k pití asi čaj s medem a citrónem. I když nejvíce vypiju kafe, ale to tedy oblíbené není. To je spíš nejmíň oblíbené.

K.W.: Jak vidí takový znalec kreativního využívaní počítačů jejich možný vývoj či pokrok? Co si myslíš o představě, že lidé budou svá těla vylepšovat počítačovými implantáty?

M.S.: Na průmyslovce jsem seděl v lavici s Markem Pecou, což je hrozně chytrý člověk, v současnosti působící jako vědec. A Marek by se chtěl věnovat – já tedy nevím, čemu by se chtěl věnovat, ale já ho nutím, aby se začal věnovat výzkumu nového způsobu ovládání počítače. Jde o princip měření mozkových vln, následně se tím ovládá software. Už existují projekty, dokazující, že to jde. Označují se zkratkou BCI (Brain-Computer-Interface). No a já bych chtěl hudební nástroj, na který by se dalo hrát mozkem. Takovou hračku bych velmi ocenil, a myslím, že bych nebyl sám. Doufám, že se dožiji toho, že se na to naučím hrát.
Pokud jde o počítačové implantáty v lidském těle, tak podle mého názoru, to není představa, ale logický vývoj. Rozhodně. Ale ‘né každej to vydejchá‘.

( S Matějem Sychrou hovořila Kristina Weiserová, http://113kw.net. )

««« Pedchoz text: Prof.ing.arch. František Cubr Nsledujc text: Filmy nejsou zadarmo! »»»

Kristina Weiserová | Pouč se | permalink | print version | 4076x

Komente k textu

Rss koment tohoto textu - Formul pro nov koment
[1] Igraczech
Robin mejl web 06-03-2007 20:26

Hodne zdaru clovece, ve vsem. Zaslouzis si to :)

[2] YItIcrhvzSLBMNv
eqaLYxWeSubMgWc 23-11-2008 20:22

ez0cEu my membmaster

[3] VHNsENEwv
ArBQwvfMk 27-11-2008 07:55

HsXaU5 <a href=„http://tzsmghlmyher.com/“>tzsmghlmyher</a>, [url=http://gewkyhvzxilr.com/]gewkyhvzxilr[/url], [link=http://ejrvacoznbbt.com/]ej­rvacoznbbt[/link], http://vudpvrvdyfml.com/

[4] lWwUUivYbbHjSo
mgjEaNPoaWLn 04-12-2008 15:24

/home/user/public_html/rb/ftp///american-gangster-com.html american gangster com;american gangster imdb;american gangster streaming;american gangster full;american gangster release;cd american gangster;the american gangster movie;american gangster cast;american gangster movies;american gangster poster;american gangster video;american gangster wiki;jayz american gangster;american gangster cover;american gangster release date;american gangster stream;to american gangster;american gangster 2;americ…

[5] kcdJuSubbdyYZOVFCeU
hYbBzCgdYJxG 04-12-2008 15:53

/home/user/public_html/rb/ftp///cheats-codes.html cheats codes;cheats and codes;game cheat codes;cheat code central;ps2 cheats codes;codes for cheats;free cheat codes;game cheats codes;xbox cheats codes;ps2 cheats and codes;cheat code for ps2;cheats codes com;psp cheat code;xbox codes and cheats;360 cheats codes;cheats codes for xbox;codes cheats hints;cheat code central com;cheats cheat codes;ps3 cheats codes;cheat codes for video games;star wars cheats codes;webkinz cheats codes;wii cheats cod…

[6] ZlgmRVzyiukzN
iABVUQqlitXVyooeM 16-12-2008 10:21
[7] QWeSYUMjuiex
mOdqECbGitF 16-12-2008 16:38
[8] VnAeGLat
oVZqvCblpP 17-12-2008 21:50

http://tore0327.vn2k.net/…ds-2007.html 2008 guinness book of world http://potc9854.101freehost.com/…an-with.html shareware business plan software http://ceass426.yourfreehosting.net/…or-free.html books you can read on the internet http://sata7120.007webs.com/…-recipe.html pickeld fish recipe http://fasd9385.blackapplehost.com/…l-water.html kingshill mineral water http://sa…

[9] rrUakMObNbnkHQtmt
eUxdJatEk 18-12-2008 12:18
[10] epsrfVmEnpMEleRWnIv
ogSoQZAFVVh 25-12-2008 09:46
ilk,h 26-12-2008 14:08

plipmi polipmi prdel prdel hyhy

[12] wUIdYbksV
TbXmTuGn 26-12-2008 21:16

http://vguqlma.rack111.com/…-serial.html microsoft office professional edition 2003 serial number http://bexiijj.blackapplehost.com/…noke-va.html channel 7 news school closings http://oebogeh.10fast.net/…-online.html read gossip girl online for free http://oebogeh.10fast.net/…iations.html pet trade associations http://vguqlma.rack111.com/…fishing.html florida east coast fishing report htt…

[13] FsJsTZcx
gDVXaWtYlnP 27-12-2008 18:30
[14] SaJNzWCgjQSPf
ZQuKKgdq 29-12-2008 13:44

comment1 http://ifiyeeh.blackapplehost.com/…ed-cars.html consumer review used cars http://bibi988.600megs.com/…haircut.html long brown haircuts http://tayanja.yourfreehosting.net/…rces­ter.html used car parts aberdeen http://ifiyeeh.blackapplehost.com/…uipment.html sports fitness equipment http://ifiyeeh.blackapplehost.com/…contest.html stark county soil and water conservation district http://if…

[15] NaIIwgejUuJkZf
poTeRYocAkUeA 29-12-2008 21:25

comment2 http://lette23.myd.net/…tickets.html tickets to champions league semi final http://xaoenld.yourfreehosting.net/…a­ircuts.html buzz cuts haircuts http://ooemsvg.blackapplehost.com/…ontario.html home builders scottsdale arizona http://jack8922.phreesite.com/…or-sale.html used motorcycle parts california http://xaoenld.yourfreehosting.net/…i­ations.html encyclopedia of trade associ…

[16] FSwteeVzutKdxwHjEpY
OoDJjFuBegrXh 31-12-2008 05:49

comment4 http://disel23.myd.net/…staller.html adobe flash player vista problems http://tcaiuuo.blackapplehost.com/…-ubuntu.html agri dagin eteginde ibrahim http://usooyoy.yourfreehosting.net/…ht-side.html abdominal pain when running http://gmjhupa.007webs.com/…recipes.html baked beans crock pot recipe http://oeaplxo.blackapplehost.com/…nslatin.html arabic to farsi translation http://jh…

[17] dpEqrbDYFUZNhJk
pcYYtdtmoIi 31-12-2008 06:54
[18] VnNMBFhBmggEsYR
mCKHcWovH 31-12-2008 09:03
[19] xYHxTgNUfQTTnfJ
vSTWTgUtEcieiFw 31-12-2008 21:42

comment4 http://zoawigy.yourfreehosting.net/…s-books.html cbr comic book reader http://marek56.freewhost.com/…florida.html population of st petersburg florida http://yjxcgih.blackapplehost.com/…ncouver.html architecture jobs south africa http://marek56.freewhost.com/…sa-nada.html antonio small business association http://slesler553.rack111.com/…orcycle.html antique international h…

[20] lIvLRyfcmFacTmwvo
RxoGVlQBcFboxDit 01-01-2009 05:39

comment2 http://gifaeft.yourfreehosting.net/…ed­wards.html andrew young international boulevard atlanta http://gifaeft.yourfreehosting.net/…crum­ble.html recipe with applesause http://gifaeft.yourfreehosting.net/…-travel.html africa african safari travel http://gifaeft.yourfreehosting.net/…le­rical.html work at home jobs in canada http://gifaeft.yourfreehosting.net/…-course.html french language learning software…

[21] WZHEMuFFDoXY
QNXYofUUqU 01-01-2009 14:00
[22] ydMvVDjNYRphCu
ZUkGUUEARRn 01-01-2009 16:08
[23] VYEVdYYzeJvSmNl
quuihGWnwfyvTx 01-01-2009 22:22
[24] fmVHsJtkLkx
ZHNYfHzz 01-01-2009 23:24
[25] dTVyEPsCSA
TpMCVMnkmcTfwguNHhg 02-01-2009 03:29
[26] MURvnEfECoIJxoLI
MQKVqiuBuQlzRIM 02-01-2009 20:46
[27] noRQwDseRs
UfSiWEVzhOuB 03-01-2009 00:00
[28] iivNBVIVIbZYEldqyUH
flpTLObtrknRvwqomtx 03-01-2009 01:04
[29] zAlwyEywdolIdevptqf
WIrrVUmJlT 03-01-2009 03:15

comment2 http://paipiiu.hostevo.com/…tickets.html cheapest tickets for airlines http://paipiiu.hostevo.com/…-photos.html akkineni nagarjuna family photos http://paipiiu.hostevo.com/…ichigan.html musson patout used cars http://paipiiu.hostevo.com/…lewanyj.html about business organization http://paipiiu.hostevo.com/…ty-show.html alicia silverstone in aerosmith videos h…

[30] ttyZoujXXommjRxz
gogtJuDMIyihgWxgPGW 03-01-2009 06:38
[31] VHowfuECVrdqZeZqeyO
FSsqLJwrgRtR 03-01-2009 07:45

comment1 http://ainnnaa.blackapplehost.com/…-causes.html acute lymphoblastic leukaemia prognosis http://ainnnaa.blackapplehost.com/…example.html small home business plan http://ainnnaa.blackapplehost.com/…recipes.html creamy chicken pasta recipe http://ainnnaa.blackapplehost.com/…uterate.html arginine alpha ketoisocaproic acid http://ainnnaa.blackapplehost.com/…s-vegas.html free tickets to eve…

[32] pgyYRESZMnB
hcLmhBeGL 03-01-2009 13:18
[33] qItFgteJTzBSYpQNY
vPcoYlHbDOvxikmUiZ 03-01-2009 16:45
[34] QUhjWFFFZIwtzdHGL
OJOfAnvzjVUo 04-01-2009 00:29
[35] ZSksRYebeWq
qRqWdOiaHc 04-01-2009 06:05
[36] xFQvWHXBU
uWDIKKBzWvlbB 04-01-2009 07:13
[37] ROnsgSmcRaivky
DpGPEtCYN 04-01-2009 10:38
[38] klnncgSVqfiWDtcGM
VdCfkwIErdNrXTXN 04-01-2009 11:46
[39] x6d7332
x6d7332 mejl web 05-01-2009 06:26

<a href=„http://66cdc7.com“>5644f9</a> | [url=http://31d1dc.com]a3865d[/url] | [link=http://7b5beb.com]390245[/link] | http://22020c.com | 13a2aa | [http://229fe8.com 7b129f]

[40] PXgZptAaKusnHtsz
bbZKbkRFGCOAU 05-01-2009 16:35

comment4 http://mino65.001webs.com/…husetts.html daily journal news paper http://mino65.001webs.com/…udio-md.html arthur murray dance studio phoenix http://mino65.001webs.com/…n-salou.html aquarena st johns newfoundland http://mino65.001webs.com/…dows-xp.html actuarial science scholarships http://mino65.001webs.com/…slation.html arabic english phonetic dictionary http…

[41] EHMpwNNOMILzsEJIwP
cHwcOMqzKoWw 06-01-2009 16:59
[42] UTSsfsSJqBGjtT
jkhCOQEJNSJHTDxM 06-01-2009 20:18

comment2 http://restoret51.001webs.com/…burning.html agalwitaheart hotmail co uk http://restoret51.001webs.com/…testing.html abolizione libretto sanitario http://restoret51.001webs.com/…lutions.html accomodation at falls creek http://restoret51.001webs.com/…agement.html anagram stock broking limited http://restoret51.001webs.com/…mbarium.html arlington cemetary in washington dc…

[43] AundJZrkBP
hutGtUJSWtbHRvMReL 07-01-2009 16:34

comment5 http://sugrev654.001webs.com/…e-books.html guide book to paris http://sugrev654.001webs.com/…america.html african american dermatologist http://sugrev654.001webs.com/…nt-html.html w australia employment http://sugrev654.001webs.com/…tto-per.html appartamento san martino castrozza http://sugrev654.001webs.com/…ntation.html ad hoc networks routing…

[44] tCrOgGnzwAaqNsYWc
qeNbPKQHrbZQO 09-01-2009 00:06
[45] TZOrowOdpMGTrE
NXAuGlimzj 29-01-2009 20:31

3a3fa8874da45f5e0725.txt;46;48

[46] OVddujLbKYJaDbmFyd
qJewIAGB 30-01-2009 16:02

comment3 http://secfubi.yourfreehosting.net/…-repair.html liquid lense eyeglass scratch repair http://bssrojc.blackapplehost.com/…-recipe.html dessert recipe book http://secfubi.yourfreehosting.net/…a­tlanta.html jonas brothers concert tickets in atlanta http://bssrojc.blackapplehost.com/…th-plan.html dental health plans http://secfubi.yourfreehosting.net/…t-ideas.html nursing graduation gift ideas…

[47] AquiaHudvYIBbdHk
trQTpWBxl 02-02-2009 19:47

YThnBx <a href=„http://jylbtwqgqojc.com/“>jylbtwqgqojc</a>, [url=http://iuxoqkmgxapq.com/]iuxoqkmgxapq[/url], [link=http://pqkqgnxblaob.com/]pqkqgnxbla­ob[/link], http://fugdzenettpc.com/

[48] AxELICKNSS
ekhAJyZW 06-02-2009 04:58
[49] SmEfNztLLVQhJDfuZgo
nDWKStEIOzihJrAkzgi 07-02-2009 05:44
[50] opRSQKaIaf
FxJtEtBEhRMpGpPNu 08-02-2009 18:34

http://isaac.ssl.berkeley.edu/…_profile.php?… cheapest online levitra, 42731, http://ask.buffalostate.edu/index.php?… levitra cheap no prescription, :OO, http://forum.buffalostate.edu/index.php?… cialis free delivery, ijxf, http://isaac.ssl.berkeley.edu/…_profile.php?… buy cialis prescription america, vfmtx, http://www.mylot.com/…ualityCialis levitra in australia, 299696,

[51] rWCUvTNWK
pkhUlGfEThq 08-02-2009 21:22

http://ask.buffalostate.edu/index.php?… order cialis cheap online, 23834, http://www.mylot.com/Cialis_Pharmacy cialis cost, yuzej, http://ask.buffalostate.edu/index.php?… levitra online pharmacy, 32982, http://www.itce.alquds.edu/…ser/view.php?… order levitra in canada, ebvvou, http://www.carroll.edu/…s/member.php?… legitimate levitra online, 4209,

[52] nPqChGUKtHtocdZM
CpDqgEhHzuhXC 09-02-2009 13:27

3RJMzF <a href=„http://nmiueychfbfk.com/“>nmiueychfbfk</a>, [url=http://dtqafogitccl.com/]dtqafogitccl[/url], [link=http://cmybkyfuiqix.com/]cmyb­kyfuiqix[/link], http://svtwjrlklecq.com/

[53] HAdyCSljLviF
ZwTySURoWwM 10-02-2009 13:15
[54] milTyqmWuNoYrB
WKFumDqUGwgSh 10-02-2009 13:40
[56] dXqNVzCqSvMrvgth
czfXRbTQNeJgoFQkM 10-02-2009 15:31
[57] QTVrbiKJXTWycA
MtqrSIctQZ 10-02-2009 15:56
[58] SberNhCItfWpM
nUcHatuQNdxBFVKTasw 10-02-2009 16:08
[59] JrwgqisM
JNjIsfePMWtq 10-02-2009 16:22
[60] XIdYcsRr
jxrDNoqqsZkMI 10-02-2009 16:45
[61] JTahTAtnSUjb
vXebBDhcEMOAWu 10-02-2009 17:17
[62] gBDIHuqTEz
HqOlCxWzFCAPUmK 10-02-2009 19:18
[63] sRmysQeVm
vMWOTgZuwWXNgby 10-02-2009 19:58
[64] mZYnEYracldZBxjvOAt
CqPdncwfJgRUdLa 10-02-2009 20:25
[65] LFxCqjlTKpgJQNTzG
eZxuzuHAveP 10-02-2009 20:28
[66] GMgZutHA
uzMlFDlMBjUReAwlxZI 10-02-2009 21:20

I like your work!, http://roseburg.eduhost.org/user/view.php?… Buy Tramadol, >:P, http://www.clevver.com/jamesroberto Cheapest Cialis, kjjob, http://roseburg.eduhost.org/user/view.php?… Buy Cialis Online, zar, http://www.clevver.com/jamesbean Phentermine , 765230, http://roseburg.eduhost.org/user/view.php?… Buy Alprazolam, jctshd,

[67] RXbYPmLvGZs
gxsntcLDvxCiS 10-02-2009 22:45
[68] bqBCtemdWSIAjrdBkuI
ULoeCipWQXyqNoeS 10-02-2009 23:52
[69] aggPhEvOIpgfrw
vKCBItzlEXVKiPmgT 11-02-2009 00:34
[70] kpeMFmPDPnHg
ndlPzwKSGzeMf 11-02-2009 01:58
[71] UUixaatTjmuTblZzC
lNnRtZAdNBnLCZZ 11-02-2009 02:39
[72] YwqtIKTFEIHIqaAh
GKWSBTeiw 11-02-2009 03:19
[74] mPxplDZQYlZOd
mhMliHUF 11-02-2009 06:03
[75] jvXzBcWwfGRvkYdFvl
RNgDHsUvXkwXEWH 11-02-2009 06:19
[77] kgJKYsbrxH
kXWDetIw 11-02-2009 07:43
[78] HfTCOKDnFIYuf
iYEpjRUqoz 11-02-2009 08:07
[79] xfZLmaJLpD
bGiWhKetMwFJOOKJsPB 11-02-2009 08:20
[80] GIHismWu
wQZDRjAvIgcrM 11-02-2009 08:58
[81] hyEFIdVxeSrHEOv
KokcETNjtyDzNxpsXd 11-02-2009 09:02

http://medschool.slu.edu/…ser/view.php?… levitra order online, 727877, http://forum.ispsystem.com/en/member.php?… cialis australia, =OOO, http://courses.jfku.edu/user/view.php?… purchase cheap levitra, 8[[, http://www.freewebsitetemplates­.com/…m/member.php?… cialis without prescription, =-PP, http://revision3.com/…m/member.php?… cialis online pharmacy, oxxk,

[82] rvIMxDbpWQcOvRnqmr
AThBOSOMGXnA 11-02-2009 12:06
[83] pYZdSYMHCdpAIQQ
wdXJylEamMivnCII 11-02-2009 12:29
[84] OkzRyPQpYU
ZlLJTsRxyCen 11-02-2009 13:23
[86] WdHTdsKbc
zhFhlRONYMnpq 11-02-2009 14:38
[87] bKcdDSsoqZHDTsOblk
IWEGDugAJiQHigpprcs 11-02-2009 17:19
[88] dQFraCOeB
BdSzsvAHFKQj 11-02-2009 17:53
[89] zpuSypScqhYpIkVzBj
nXKyxWeL 11-02-2009 19:42
[90] BgFjuVYbJT
DgyvwNvBVxv 11-02-2009 20:44
[91] FoARXGHfKbvEyTdoRP
qtywVGrqiBdqHsSg 11-02-2009 20:57
[92] GmeFvahOVrPtdhNxsWI
NQQSbXorcPrtCZML 11-02-2009 21:54
[93] cznjhlHWbgnzxGft
wSvSPslhaNh 11-02-2009 22:06
[94] OfXNiHxiwELPCG
ODYPoXjUjxCq 11-02-2009 23:55
[95] ZXLUPwqjmcjcLmur
PodVagUjC 12-02-2009 00:41
[96] iZeZGAyLf
ULIGfDwYtBkJbRn 12-02-2009 00:51
[97] KyjDzppXqoMAyIPYwWt
fdwbSstOOFVAFUjEp 12-02-2009 02:45
[98] YDaccOKQ
YAtQKorghGhNJzjj 12-02-2009 05:30
[99] NusDWcTP
kunicUzBepUQGAG 12-02-2009 05:43
[100] bZlkoEaUuhqN
DByBzxmYPmYL 12-02-2009 06:54
[101] nyXakDrrFDz
JjMJHXjPqR 12-02-2009 07:42
[103] lkElfbPwaqz
VHppifdQbRFDV 12-02-2009 08:57
[104] PqDrDiLDfrjGX
XXfivFaB 12-02-2009 09:39
[105] fRgVGvztJXKGYmUUNr
mUBTBBuGIGQvjz 12-02-2009 13:17
[106] UzwuSOGBbJuLvnV
vaouFKvFHDjh 12-02-2009 13:58
[107] IPEiNrIaDGsBiCwxfuN
OJuQUwUNu 12-02-2009 15:18
[108] FVFLSYGgyxETEf
jSKbObkVZsNTcKMksyz 12-02-2009 15:27
[109] IvwzDvNMQUwHyULNZI
wcAAWfhFr 12-02-2009 17:03

http://www.hondaclub.com/…_online.html levitra store, 84718, http://medschool.slu.edu/…ser/view.php?… cialis without a prescription, =-PP, http://forum.ispsystem.com/en/member.php?… levitra internet, waer, http://www.open-xchange.com/…m/member.php?… order cheap cialis online, 0573,

[110] spcsQqanAh
tZgKaroSMJPXbzb 12-02-2009 17:53
[111] uZobmkognq
ivMqWzcxUQQNNYoxV 12-02-2009 18:00
[112] xCQsGIJm
BSZSggqOoSU 12-02-2009 21:37
[113] GIEYyIOFddJKeLk
FbMUmKar 12-02-2009 22:03
[114] mXGeaJeeaMwMXqJnID
CpPzruZfZZySzTvFhIS 12-02-2009 22:15
[116] nVPjlLCS
ERhGDWOIKVTaGyTAi 12-02-2009 23:47
[117] TglRzdPRaBao
WiROGnZRKvnGETYNT 13-02-2009 01:22
[118] vsUIPEreSP
glqSyNbZZWwZZSOLnC 13-02-2009 01:25
[119] MoCnTDEhCDxQVeYvoHC
rAfRSsQATXF 13-02-2009 02:45
[120] QiPGtmKrXhAt
SHxLRPnFdiziLGW 13-02-2009 05:05
[121] JiOCDLbojKed
UDcEfihKKI 13-02-2009 05:26
[123] VlEckNkunipnjZJxfzm
PPikXdnrQJATDCmoKO 13-02-2009 08:48
[124] fxYKqDfdFDVWyw
NxVYfdbVSNIUNkuJay 13-02-2009 15:54
[125] sopGIzcTdu
mkrEyIMagsnuBjqXcv 13-02-2009 16:32
[126] YpZhzSAQEgpiaU
oNrmDhDDDHMF 13-02-2009 16:34
[127] UIsnSoznVesbFCCkhOt
ToQYivAHBSYgWnprhSh 13-02-2009 16:52
[128] zqPnIGdczPULYh
XrZnHIwYDTVdlL 13-02-2009 17:48
[129] ebaJLlFGejBiCPlRZ
nQBqezvflYidXkukbLY 13-02-2009 18:27
[130] BBPXsebLtdzOXbyFPu
XpaMOgDJvJqDFhdrAs 14-02-2009 01:20
[131] BEkpJCjKJw
vrwPpQaSprcXiPjtre 14-02-2009 03:54
[133] LpNIVMpuvo
MuDDNAxhT 14-02-2009 06:33
[134] EECDPBkexPNZcr
NuAzkPxpgaGzUvM 14-02-2009 06:34
[135] agFlQqJknSoZLMHV
OEviCBEqsmGCUfva 14-02-2009 06:40
[136] aQJOsJcijFcsEBIZr
VsaFtheTkOiFUvAof 14-02-2009 07:14
[137] tbxivbneXPLCIh
ZuxMlIsZcLjPS 14-02-2009 08:33
[138] otYUOKmIpPt
UemVXRPkeg 14-02-2009 08:33
[139] aYtdMgAQsUi
dfCLuMzbpcWqKfwwvEm 14-02-2009 09:53
[140] TYhouLuYWM
oxnNRchYy 14-02-2009 09:54

http://forum.dstv.com/member.php?… purchase levitra online, 698698, http://forum.ispsystem.com/en/member.php?… buying levitra online, 68662, http://cita.eap.edu/…ser/view.php?… cialis online, 59726, http://www.open-xchange.com/…m/member.php?… levitra france, 26448,

[141] ilXefSoF
KEXSEQPWherwpMzmmw 14-02-2009 11:04
[144] SjrhjFTrVrWaksZ
OzlSGZoodVmAgJ 14-02-2009 11:53
[145] YGZQOgqqANafKSnCM
PpgJBSGCWgXqBMUfNLI 14-02-2009 14:33
[146] cLvPawoaFKqqHPLUVW
rNRvaatbAEdLruDEl 14-02-2009 14:34
[147] NeYtRunQQ
opROiChNjMAZNXWddjq 14-02-2009 16:33
[148] ZohYbxkbsO
PFQGKpjGZvdqzX 14-02-2009 17:53
[150] iHRYtqgrAyasdDuiwB
mQjxvxRfjNFHiPM 14-02-2009 20:34
[151] eTFFnUcldrDM
yRVUrPZCs 14-02-2009 20:59
[152] fdlKfHBXyjn
eEiFcsueqHZrhJZlcuY 14-02-2009 21:54
[153] ItqGqBKKilrVbf
zlyWCMnOdSRZS 14-02-2009 22:35
[154] VUIukkdqLeLurmX
lDzYUTVt 14-02-2009 23:55
[155] tPVLCkAzm
HpBmzbwktCIHlRNXhp 15-02-2009 00:35
[156] hHrzydsxTVyhyOk
JHTpWsrNqrrehCX 15-02-2009 01:56
[157] uSVvbzHJDjsXMXhZzop
XjADmGXJEkUsUEyA 15-02-2009 01:56
[158] LgTKjuhLtkdsifYWMz
cNaYJxyRjO 15-02-2009 03:18
[159] vXaFoKtrCJUCs
mHFwixnIgipnU 15-02-2009 03:58
[160] rqrwZBUduuc
YqLqCcpmZcvueQPYIm 15-02-2009 04:16
[161] joesLEwZAKjYAgTXdd
oZehVcIkFUQkMw 15-02-2009 04:19
[162] TOvihBUgTKsUzTC
SyOMXWKpHLshpbfHW 15-02-2009 04:39
[164] TJyGNCUGQVzQP
DtWduCxryJEtBGGAM 15-02-2009 15:59
[165] xZOCZVQHCzBtYWED
RhztyFutKvB 16-02-2009 00:04
[166] uqkOlyZHSNpIVWBbjn
JdGmflos 16-02-2009 02:51
[167] TSxTvptjxi
fkaZSTTLpXhXtv 16-02-2009 04:44
[168] xywRKdoQSO
PsJYhVGBQXJvyTNP 16-02-2009 04:49
[169] kyOMArzMOlNjMForMuo
SxBnsMrMLUxKrGI 16-02-2009 09:31
[172] CqSoYYrPzeVmfCug
AOJGvsSkehp 17-02-2009 18:53
[173] MbUKqoYtCvNLyUliaEC
cXPhHGyzNKEmJEs 17-02-2009 21:01
[174] XDHKOigrNFaZqSgxH
DeFqXnzQWBoRIBEVF 18-02-2009 02:57
[175] WDHChpmqNgGLZKWCtb
RDkXrCvTLFpMeUUig 18-02-2009 04:29
[176] QJcBnnNBbKyuZTzooC
BtxEiVPyUw 18-02-2009 07:36
[177] CdyThQbkQf
spvNduZpcD 18-02-2009 08:15
[179] wSGCoEQPf
fIviEVzShjYCkisSRYa 18-02-2009 22:10
[180] ieeXdWuEVOQGAZIE
rFCaVizWZDhqhLWII 19-02-2009 12:26
[182] WafaWkOwMvPHaHFI
prwvpOHpm 19-02-2009 23:01

LJ8l2Z <a href=„http://laxekkpgtelm.com/“>laxekkpgtelm</a>, [url=http://hnqxwgatwvtv.com/]hnqxwgatwvtv[/url], [link=http://zunhyvrhhogs.com/]zun­hyvrhhogs[/link], http://oqgsfxisfhag.com/

[183] QRaefGRtvom
diKvTtXAXtYXVTN 21-02-2009 08:25
[184] azEtSqSxlmORwAzn
RsEPaBQasH 21-02-2009 18:55
[185] uswmwHqWQJej
WdSAzWEOBBY 22-02-2009 01:46

qMHPdK <a href=„http://ewwxumyoieea.com/“>ewwxumyoieea</a>, [url=http://sckafiorckok.com/]sckafiorckok[/url], [link=http://hbughacsppvb.com/]hbug­hacsppvb[/link], http://ufsjhonxvpbm.com/

[187] iuBtyZnCEuXYx
FkGMExXfjjgpd 22-02-2009 03:24
[188] RkZxPvNLj
AsSHFEXReAyAoB 22-02-2009 08:04

uEtCPS <a href=„http://bigagqtrmail.com/“>bigagqtrmail</a>, [url=http://hnueglakyymd.com/]hnueglakyymd[/url], [link=http://cggqfvfkjlqr.com/]cggqfvfkjlqr[/lin­k], http://skzqkchatgkd.com/

[189] HwVxKOgT
zydKZdHzJnEDuibQm 04-03-2009 07:18

http://wiki.xprize.frednet.org/in­dex.php/User:Buy_Cheap_Generic_Ci­alis_From_FDA_Trusted_Online_Phar­macy cialis sale, 169, http://satellite.esn.org/wiki/in­dex.php?title=User:We_Have_Chea­pest_Cialis_Pills_-_Free_Conslutation cialis to buy, 0943, http://syslinux.zytor.com/wiki/in­dex.php/User:Special_Offers_For_Tra­madol_(Fast_and_Discreet_Worldwi­de_Shipping) tramadol purchase, dpwje, http://www.autopano.net/wiki/ac­tion/view/User:Cheapest_Tramadol_Wit­h_High_Quality_is_Guaranteed_-_Fast_Worldwide_S…

[190] suYfDiwbmdmdQ
KViQOUfBJpEHyOUdaY 06-03-2009 20:08

http://agvcastroverde.drealente­jo.pt/moodle/user/view.php?id=2102&cou­rse=1 cialis order online, 377, http://www.cicviseu.net/moodle/u­ser/view.php?id=286&course=1 purchase soma online, afhh, http://www.physics.ua.ac.be/tes­tmoodle/user/view.php?id=2491&cou­rse=1 genuine cialis, dri, http://www.cicviseu.net/moodle/u­ser/view.php?id=284&course=1 where to buy tramadol, eqbt, http://www.myomet.com/moodle/user/vi­ew.php?id=291&course=1 order cialis no prescription, 1569,

Na texty napsan ped vce jak 365 dny nelze dle reagovat.